نقش هدایای تبلیغاتی در افزایش فروش محصولات

10 / 10
از 1 کاربر

   هدایای تبلیغاتی در افزایش فروش محصولات نقش بسیار مهمی ایفا می کند، استفاده از هدایای تبلیغاتی می تواند مشتریانی را که تبلیغات شرکتها را در رسانه یا جاهای دیگر دیده اند بسوی شرکت ها سوق دهد و آنها را به برقراری تعامل ترغیب نماید. یکی از نکات مهم در ارسال هدایای تبلیغاتی این است که نام شما به وسیله آن هدیه در ذهن مخاطب ماندگار می شود و در زمان خرید محصولات به صورت نا خود آگاه نام شما در ذهن مشتری تداعی می گردد. 

   فروشندگان با تجربه می دانند که بیشتر خریدهای مشتریان تحت تاثیر هیجانات و احساسات آنها شکل می گیرد و منطق نقش کمتری در خرید دارد . اگر شما بتوانید توجه مشتریان بالقوه را جلب نمایید و به علایق و خواسته های آنها پاسخ دهید، قادر خواهید بود به سرعت بر تصمیم گیری های خرید آنها تاثیر گذار باشید و آنها را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید . در حالت عادی ارسال هدایای تبلیغاتی با منظور احترام نهادن به مشتریان بسیار مهم می باشد. حال اگر با یک انتخاب هوشمندانه و با شناخت از نیازهای مشتریان اقدام به خرید و ارسال هدایای تبلیغاتی متناسب با آن نیازها نمایید به طور حتم تاثیر گذاری آن صد چندان خواهد بود.

   انجمن بین المللی کالاهای تبلیغاتی تحقیقات گسترده ای را در این زمینه صورت داده است . بر اساس این تحقیقات شرکت هایی که از هدایای تبلیغاتی استفاده می نمایند در مقایسه با سایر شرکت ها احتمال تماس هدیه گیرنده گانشان دو برابر است.

   به طور مثال شرکت هری اند دیوید که در ضمینه صنایع غذایی فعالیت می کند برای بیست و پنج هزار مشتری خود که بالای 1000 دلار خرید کرده اند، هدایای تبلیغاتی ارسال نمود و طبق آمار بعد از ارسال هدایای تبلیغاتی تعداد 5000 نفر از دریافت کنندگان هدایای تبلیغاتی اقدام به خرید بیشتری از شرکت نمودند. 

   نکته آخر اینکه تحقیقات نشان داده است که احتمال خرید دوباره افرادی که هدایای تبلیغاتی دریافت نموده اند 85% بیشتر از دیگر مشتریان می باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :